Ulaşım Kavgasının Adı H Plaka

Ulaşım Kavgasının Adı H Plaka

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan arasında devam eden ve mahkemelik olan Ulaşım Protokolü üzerinde devam eden kavga sürüyor.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve dönemin Kepez Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz arasında geçmişte yapılan protokol ile H Plaka sadece eski minibüs şoförlerine verilmişti. Minibüs şoförlerinin şehir içi otobüslerde kullandıkları H plakalar ise bugün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan arasında mahkemelik olan bir konu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan yanında AK Parti Kepez İlçe Başkanı Alper Altınok ve eski belediye başkanı İsmail Yaşar Oğuz ile Kepez halkının da katılımı ile Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesine kadar yürümüşlerdi. Kamuoyuna Eşekli Ulaşım olarak haber olan protesto yürüyüşüne bugün Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yanıt verdi.

 

?HALK OTOBÜSLERİ 7/24 HİZMET VERİYOR

 

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses yaptığı sunumda Çanakkale´de 7 gün ve 24 saat boyunca kesintisiz ulaşım hizmeti verildiğini açıkladı. Günde 65 bin yolcu taşıyan Çanakkale Halk Otobüslerinin yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Hastanesine de gece 00.00´dan sonra da saat başı olmak üzere Esenler ve Güzelyalı´dan ulaşım hizmeti verildiğini, bunun dışında 9 hatla da hastaneye ulaşımın sağlandığını açıkladı.

 

?H PLAKA HAKKI ÇANAKKALE BELEDİYESİNDEDİR?

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise yaptığı açıklamada; Kepez´de düzenlenen Eşekli Protesto yürüyüşüne bir anlam veremediğini ifade etti. Seferden kaldırılan minibüs sahiplerini mağdur etmemek amacıyla H Plakalarının başkasına devredilemeyeceğini belirten Gökhan; ?Dönemin Kepez Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz ile Çanakkale Belediyesi arasında yapılan protokol gereği şehiriçi ulaşım hizmetleri Halk Otobüsleri ile Çanakkale Belediyesinin uhdesindedir. Protokol öncesinde hak sahibi olan minibüs şoförlerine H Plaka hakkı tanındı ve bu plakaları verme yetkisi Çanakkale Belediyesindedir? dedi.

 

EŞEĞİN ARKASINA NEDEN TAKILMIŞLAR ANLAMADIM!

 

Kepez Belediyesi önünde başlayan ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi önünde son bulan Eşekli Protestoya bir anlam veremediğini belirten Ülgür Gökhan; ?Bir eylem yağmışlar hastaneye yürümüşler. Eşeğin arkasına neden takılmışlar anlamadım. Ulaşımda bir sıkıntımız yok, kimden ne şikâyet hangi öneri gelirse anında değerlendiriyoruz. Çanakkale Şehir içi Ulaşım Otobüslerinin yüzde 47´si Kepez´e doğrudan gidiyor. Hastaneye ulaşım için geceden sabaha kadar çalışan otobüste hizmete sunduk. Yapılan protokolde Kepez Belediyesinin resmi plakalı otobüs çalıştırma hakkı da verildi. Bir tane araçları zaten çalışıyor, istiyorlarsa alsınlar 2-3 otobüs daha resmi plakayı verelim çalıştırsınlar? dedi.

 

?YÜRÜYECEĞİNE HASTANE EKSİKLİKLERİNİ TAMAMLAMASINI İSTERDİM?

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan protesto yürüyüşü yapmak yerine yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesindeki eksikliklere dikkat çekerek Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan´ı eleştirdi. Gökhan; ?Ulaşımda bir sıkıntımız yok. Protesto yürüyüşü yapmak yerine ben kendilerinden daha farklı şeyler beklerdim. Bakın Devlet Hastanemiz yeni hizmete girdi. Çok güzel bir hastane oldu. ama hastane önünde bir Otobüs durağı bile yok! Kendilerine ulaşıp söyledik siz yapıncaya kadar gerekirse üstündeki Çanakkale Belediyesi yazısını da sileriz, siz yapıp yerine koyana kadar oraya bir otobüs durağı koyalım dedik. Kabul etmediler. Vatandaş orada yağışlı havada Çınar ağacının altında bekliyor. Dün yine bir belediye otobüsü Devlet Hastanesinin orada battı! Koskoca otobüs yağan yağmurun orta yerinde çamura batmış. İki saat uğraşmışlar traktörle mi kepçeyle mi çıkartmışlar. Önce buradaki yolları yapmasını beklerdim? dedi.

 

ÇANAKKALE´YE KÖRÜKLÜ OTOBÜS GELİYOR!

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, deneme seferlerine başlayan Körüklü Otobüs ile ilgili de açıklamada bulundu. Ülgür Gökhan; ?Dün gelen bir körüklü otobüs var. 2018 yılbaşına kadar çeşitli hatlarda, daha çok yoğunluğun yaşandığı hatlarda çalıştırmak üzere deneme seferlerine başladı. 180 kişi kapasiteli Körüklü otobüsten verim almamız halinde 3 tane satın alarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz? dedi.