TURAN'DAN KABOTAJ ZİYARETİ

TURAN

Turan, Çanakkale Boğaz Komutanlığında Kabotaj Bayramını kutladı

İçişleri Bakan Yardımcısı Çanakkale Boğaz Komutanlığını ziyaret ederek, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen ve personelin Kabotaj ve Denizcilik Bayramını kutladı.

Bakan Yardımcısı Turan, Çanakkale’de Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Biçen'i ziyaret etti. Turan’a ziyarette, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ta eşlik etti. Turan, karargâh defterini imzalayarak, makamda Biçen ve Aktaş’la bir süre sohbet etti.

DENİZLERDEKİ MÜTEMMİM CÜZÜDÜR

Turan, Tuğamiral Biçen ve leventlerin tek tek Kabotaj ve Denizcilik Bayramı’nı kutlayarak, “Kabotaj Bayramı, Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı bağımsızlığın denizlerdeki mütemmim cüzüdür. Biz de bu anlayışla, bu anlamlı günde, Aziz Milletimizin en büyük destanlarından birinin yazıldığı Çanakkale Boğazı’nda bugün görev yapan, bu tarihi emaneti üstlenmiş, Çanakkale Boğazlar Komutamınımız Mustafa Biçen’i ziyaret ettik. Hem Kabotaj Bayramı’nı tebrik ettik hem de çalışmaları hakkında bilgi aldık, daha güzel ve daha güvenli bir Çanakkale için istişarelerde bulunduk.” dedi.

TAHRİKLERE KAPILMADAN DEMOKRASİ VE HUKUK İÇİNDE KALALIM

Kayseri’de başlayan ve birkaç ilde de devam eden müessif hadiseden bir sosyal kırılma üretmek için pervasızca saldırıp tahrik etmeye çalışanlara imkan verilmemesi gerektiğini ifade eden Turan, “Göç meselesinden elbette ki birtakım rahatsızlıklarımız, farklı düşüncelerimiz, kaygılarımız, talep ve beklentilerimiz olabilir ama bunu ifade etmenin yolu, bu tahriklere kapılmadan, birtakım mahfillerin provokasyonlarına alet olmadan, demokrasi ve hukuk içinde kalabilmektir. Bu ülkenin çözülemeyecek ve gücü yetmeyecek meselesi yoktur, yeter ki velveleciler ve provokatörleri aramıza almayalım” dedi.