Yıldız´dan Gökhan´a Kınama
AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´ın Esenler Mahallesindeki İmam Hatip Ortaokulu hakkındaki sözleri üzerine bir cevap metni yayımladı.
Tarih: 12.11.2019 16:22:55

CHP grubunun, 8 Kasım günü gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında Esenler Mahallesinde İmam Hatip Ortaokulu açılmasını yanlış ve eksik bilgilerle eleştirdiğini belirterek sözlerine başlayan Başkan Yıldız, “Kendilerine AK Parti Belediye Meclisi Grup Başkanvekilimiz Esra Yüksel tarafından ayrıntılı cevap verilmiş, CHP´nin iddialarının haksız olduğu, CHP´nin klasik imam hatip alerjisinden öte bir durumun söz konusu olmadığı açıkça ortaya konmuştur. Bunun üzerine devreye giren Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, iddialarında haksız olduğu ortaya çıkan CHP grubu adına savunmaya geçmiş, Esenlere İmam Hatip Ortaokulu açan AK Parti hükümetini ve hükümetimize destek veren AK Partilileri kastederek ‘FETÖ´den farklı davranmıyorsunuz. Aynı kafa yapısındasınız. İş imam hatip olunca her tarafa imam hatip açılıyor´ diyerek hakaret etmiştir. Bu haksız ithamları ve çirkin ifadelerinden dolayı Merkez İlçe Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´ı esefle kınıyoruz” diyerek sözlerine devam Başkan Yıldız, “Biz 28 Şubat´ta imam hatipleri kapatan, okulların önüne polis koyup başörtülü öğrencileri okula aldırmayan, baş örtüsünü savunan öğretmenleri meslekten atan, kat sayı düzenlemesiyle imam hatiplerin tercih edilmemesini hedefleyen, Çanakkale´de Esenler Mahallesinde İmam Hatip Lisesi olarak projelendirilen binayı bittiğinde ticaret lisesine veren Çanakkale İmam Hatip Lisesine ve öğrencilerine çok gören bu zihniyeti ve siyasi işbirlikçilerini çok iyi tanıyoruz. Malesef CHP genlerine kadar işlemiş bu imam hatip düşmanlığından kurtulamıyor, 30 bin nüfusu olan Esenler Mahallesinde 2 yıldır atıl bir binanın tadilatla 140 öğrenci kapasiteli bir imam hatip ortaokulu olarak değerlendirilmesine dahi tahammül edemiyor” 17 yıldır Belediye Başkanısınız her yıl 300-350 milyon lira gibi bir bütçe elinizden geçiyor, vatandaşın parasını har vurup harman savuruyorsunuz. Bütçenizden her yıl yüzde 1 tasarruf etseniz bugüne kadar Çanakkale´ye 17 tane okul yapardınız. Keşke gidip gelip arsayı gstereceğinize bir okul da siz yapsaydınız adını da Esenler Çanakkale Belediyesi Lisesi koysaydınız. Kusura bakmayın, hep söylediğim gibi Ülgür Gökhan´lı yıllar bu şehrin kayıp yıllarıdır. Maalesef göreviniz bittiğinde sizle ilgili akılda kalacak şey yaptığınız bir eser değil, kimseye faydası olmayan siyasi polemikleriniz ve nezaketsiz, Çanakkale´ye hiç mi hiç yakışmayan diliniz, üslubunuz olacaktır.”
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yıldız Gökhan Kınama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Koronavirüs Tedbirleri Yasalaştı
Koronavirüs Tedbirleri Yasalaştı
Dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı devletimiz, büyük bir gayretle tüm kurumlarıyla tedbirlerini alıyor.
Dua En Büyük Şifa
Dua En Büyük Şifa
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.
Ekomik İstikrar Bir Güven Paketidir
Ekomik İstikrar Bir Güven Paketidir
Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerçekleştirilen Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı´nda milletimizin ve ekonomimizin bu süreçten etkilenmemesine yönelik önemli kararlar alındı.
Erkek´den18 Mart Mesajı
Erkek´den18 Mart Mesajı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek 18 Mart Deniz Zaferi nedeniyle mesaj yayınladı.
Turan´dan Zafer Mesajı
Turan´dan Zafer Mesajı
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 18 Mart Çanakkale Zaferi´nin 105.yıl dönümünde yayınladığı mesajda, “Milletimiz birlik ve beraberliği, eşsiz fedakarlığı, dayanışması ve manevi gücüyle dünyaya önemli bir mesaj verdi” dedi.
Sağlık Çalışanlarımız Değerlidir
Sağlık Çalışanlarımız Değerlidir
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj da koronavirüsüne dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının özverisine de değinen Turan, “Bir toplumun huzurlu, mutlu olmasının öncelikli yolu sağlıklı bireylerden oluşmasından geçer. İnsan canına dokunan, şifaya aracılık eden sağlık çalışanlarımız önemli bir görevi yerine getiriyor” dedi.
Kardeşlik Geleceğimizi Güçlü Kılıyor
Kardeşlik Geleceğimizi Güçlü Kılıyor
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Bülent Turan, 14 Mart Romanlar Günü mesaj yayınladı. Türkiye´nin etnik kimlik çeşitliliğine dikkat çeken Turan, “Bu topraklarda yeşeren kardeşlik geleceğimizi çok daha güçlü kılıyor” dedi.
İskenderoğlu´ndan Tıp Mesajı
İskenderoğlu´ndan Tıp Mesajı
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “14 Mart Tıp Bayramı” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Esnaf AVM İle Mücadele Edemiyor
Esnaf AVM İle Mücadele Edemiyor
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada esnafın sorunlarını gündeme getirerek, “Esnafımızın en büyük sorunlarından biri kent merkezlerinde uzun çalışma saatleriyle hizmet veren AVM´lerle rekabet edememeleridir” dedi.
İskenderoğlu´ndan Mehmet Akif Mesajı
İskenderoğlu´ndan Mehmet Akif Mesajı
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, "İstiklal Marşı´nın kabul edilişinin 99. yılı ve merhum Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.
Bir Değil, İki Değil
Bir Değil, İki Değil
Ülgür Gökhan Adeta Esed´in Belediye Başkanı Gibi Konuşuyor
Ceylan´dan Gelibolu Turu
Ceylan´dan Gelibolu Turu
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, ilçe kongrelerinin ardından Gelibolu´dan başladığı köy ziyaretlerinde, “CHP´nin iktidara yürüdüğü bu günlerde size açık söylüyorum, üretici ithalat sopası ile terbiye edilmeyecek” diye konuştu.
Kadınlarımız Bizler İçin Değerlidir
Kadınlarımız Bizler İçin Değerlidir
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.
Özacar Kadınları Unutmadı
Özacar Kadınları Unutmadı
Gelibolu Belediye Başkanı Özacar, “Kadına yönelik şiddet ve cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, sadece bir gün değil 365 gün yüceltildiği, önündeki engellerin kaldırıldığı bir Türkiye özlemiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.
Parlak´dan 8 Mart Mesajı
Parlak´dan 8 Mart Mesajı
CHP Gelibolu İlçe Başkanı İsmail Parlak, “Aydınlık bir Türkiye için en büyük umudumuz olan, ülkemizin yarınlarına ışık tutacak kadınlarımızın, şiddete maruz kalmamaları ve haklı çabalarının karşılık bulması umuduyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun.” dedi.
İskenderoğlu´ndan Kadınlara Mesaj
İskenderoğlu´ndan Kadınlara Mesaj
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım-Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu; 8 Mart Dünya Kadınlar Günüyle ilgili yayınladığı kutlama mesajında şunlara yer verdi.
Turan´dan Regaip Mesajı
Turan´dan Regaip Mesajı
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Turan, “Bu özel gecede kendimizi bir kez daha muhasebeye çekmeliyiz” dedi.
İskenderoğlundan Kandil Mesajı
İskenderoğlundan Kandil Mesajı
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “Regaib Kandili” nedeniyle mesaj yayınladı.
Yürütme Kurulu Belirlendi
Yürütme Kurulu Belirlendi
Ak Parti İl Başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısıyla birlikte, yürütme kurulu belirlendi.
Şirkete Sözmü Verdiniz?
Şirkete Sözmü Verdiniz?
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Kirazlı Altın Madeni ile ilgili olarak kamuoyunda oluşan tepkinin ardından, şirket yetkilisinin, “Tekrar çalışmayı arzu ediyoruz, bunu şirketimizin taahhüdü olarak ilan ediyoruz” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Bu şirkete bir söz mü verilmiştir? Şirket bu cesareti nereden bulmaktadır?” diye sordu.
Kırsal Kalkınmaya Yüzde 50 Hibe
Kırsal Kalkınmaya Yüzde 50 Hibe
Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Çanakkale´de 62 adet projeye %50 hibe sağlanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
6.5696
EURO
7.2107
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40