Ulaşım Kavgasının Adı H Plaka
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan arasında devam eden ve mahkemelik olan Ulaşım Protokolü üzerinde devam eden kavga sürüyor.
Tarih: 21.11.2017 15:16:00

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve dönemin Kepez Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz arasında geçmişte yapılan protokol ile H Plaka sadece eski minibüs şoförlerine verilmişti. Minibüs şoförlerinin şehir içi otobüslerde kullandıkları H plakalar ise bugün Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan arasında mahkemelik olan bir konu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan yanında AK Parti Kepez İlçe Başkanı Alper Altınok ve eski belediye başkanı İsmail Yaşar Oğuz ile Kepez halkının da katılımı ile Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesine kadar yürümüşlerdi. Kamuoyuna Eşekli Ulaşım olarak haber olan protesto yürüyüşüne bugün Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yanıt verdi.

 

“HALK OTOBÜSLERİ 7/24 HİZMET VERİYOR

 

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Hayati Gürses yaptığı sunumda Çanakkale´de 7 gün ve 24 saat boyunca kesintisiz ulaşım hizmeti verildiğini açıkladı. Günde 65 bin yolcu taşıyan Çanakkale Halk Otobüslerinin yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Hastanesine de gece 00.00´dan sonra da saat başı olmak üzere Esenler ve Güzelyalı´dan ulaşım hizmeti verildiğini, bunun dışında 9 hatla da hastaneye ulaşımın sağlandığını açıkladı.

 

“H PLAKA HAKKI ÇANAKKALE BELEDİYESİNDEDİR”

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise yaptığı açıklamada; Kepez´de düzenlenen Eşekli Protesto yürüyüşüne bir anlam veremediğini ifade etti. Seferden kaldırılan minibüs sahiplerini mağdur etmemek amacıyla H Plakalarının başkasına devredilemeyeceğini belirten Gökhan; “Dönemin Kepez Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz ile Çanakkale Belediyesi arasında yapılan protokol gereği şehiriçi ulaşım hizmetleri Halk Otobüsleri ile Çanakkale Belediyesinin uhdesindedir. Protokol öncesinde hak sahibi olan minibüs şoförlerine H Plaka hakkı tanındı ve bu plakaları verme yetkisi Çanakkale Belediyesindedir” dedi.

 

EŞEĞİN ARKASINA NEDEN TAKILMIŞLAR ANLAMADIM!

 

Kepez Belediyesi önünde başlayan ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi önünde son bulan Eşekli Protestoya bir anlam veremediğini belirten Ülgür Gökhan; “Bir eylem yağmışlar hastaneye yürümüşler. Eşeğin arkasına neden takılmışlar anlamadım. Ulaşımda bir sıkıntımız yok, kimden ne şikâyet hangi öneri gelirse anında değerlendiriyoruz. Çanakkale Şehir içi Ulaşım Otobüslerinin yüzde 47´si Kepez´e doğrudan gidiyor. Hastaneye ulaşım için geceden sabaha kadar çalışan otobüste hizmete sunduk. Yapılan protokolde Kepez Belediyesinin resmi plakalı otobüs çalıştırma hakkı da verildi. Bir tane araçları zaten çalışıyor, istiyorlarsa alsınlar 2-3 otobüs daha resmi plakayı verelim çalıştırsınlar” dedi.

 

“YÜRÜYECEĞİNE HASTANE EKSİKLİKLERİNİ TAMAMLAMASINI İSTERDİM”

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan protesto yürüyüşü yapmak yerine yeni hizmete giren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesindeki eksikliklere dikkat çekerek Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan´ı eleştirdi. Gökhan; “Ulaşımda bir sıkıntımız yok. Protesto yürüyüşü yapmak yerine ben kendilerinden daha farklı şeyler beklerdim. Bakın Devlet Hastanemiz yeni hizmete girdi. Çok güzel bir hastane oldu. ama hastane önünde bir Otobüs durağı bile yok! Kendilerine ulaşıp söyledik siz yapıncaya kadar gerekirse üstündeki Çanakkale Belediyesi yazısını da sileriz, siz yapıp yerine koyana kadar oraya bir otobüs durağı koyalım dedik. Kabul etmediler. Vatandaş orada yağışlı havada Çınar ağacının altında bekliyor. Dün yine bir belediye otobüsü Devlet Hastanesinin orada battı! Koskoca otobüs yağan yağmurun orta yerinde çamura batmış. İki saat uğraşmışlar traktörle mi kepçeyle mi çıkartmışlar. Önce buradaki yolları yapmasını beklerdim” dedi.

 

ÇANAKKALE´YE KÖRÜKLÜ OTOBÜS GELİYOR!

 

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, deneme seferlerine başlayan Körüklü Otobüs ile ilgili de açıklamada bulundu. Ülgür Gökhan; “Dün gelen bir körüklü otobüs var. 2018 yılbaşına kadar çeşitli hatlarda, daha çok yoğunluğun yaşandığı hatlarda çalıştırmak üzere deneme seferlerine başladı. 180 kişi kapasiteli Körüklü otobüsten verim almamız halinde 3 tane satın alarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Ulaşım Kavgasının Plaka
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Gökhan´dan 18 Mart Mesajı
Gökhan´dan 18 Mart Mesajı
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sosyal medya üzerinden 18 Mart mesajı yayınladı.
Umurbeye´e 200 metre derinden su gelecek
Umurbeye´e 200 metre derinden su gelecek
Umurbey Belediyesi´nin “Derin Su Kuyusu Projesi” görücüye çıktı
“Bu ödül tüm Umurbey halkına verilmiştir”
“Bu ödül tüm Umurbey halkına verilmiştir”
Marmara Bölgesi´nin En Beğenilen Belde Belediye Başkanı seçilen Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, birinciliğe layık görülmesinin sorumluluğunu artırdığını kaydetti.
Kepez Pazaryerine kavuştu
Kepez Pazaryerine kavuştu
Kepez Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Kıvanç Kaşıkçı Kapalı Pazar Yeri hizmete açıldı.
Gökhan Oda Başkanlarıyla Buluştu
Gökhan Oda Başkanlarıyla Buluştu
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esnaf Odaları Başkanları ile her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği toplantılarına devam ediyor.
Gökhan´dan Eğitime Destek Ziyareti
Gökhan´dan Eğitime Destek Ziyareti
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eğitime destek olmak amacı ile yürüttüğü ziyaretler kapsamında son olarak Mehmet Pehlivan Mesleki Eğitim Merkezi´ni ziyaret etti.
İlk Ürünler Gökhan´a Sunuldu
İlk Ürünler Gökhan´a Sunuldu
Çanakkale Belediyesinin yerel tohumların korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacı ile başlattığı Tohum Sandığı Projesinde yapılan ilk hasadın ardından, yetiştirilen ürünler Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´a sunuldu.
 Ey Özgürlük
Ey Özgürlük
Çanakkale 54´ncü Uluslararası Troia Festivalinin bu yılki sloganı belirlendi
Turan´dan Başkan Gökhan´a Veda Ziyareti
Turan´dan Başkan Gökhan´a Veda Ziyareti
Karaman´a tayini çıkan Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´a veda ziyaretinde bulundu.
Kamçı´dan Başkan Gökhan´a Nezaket Ziyareti
Kamçı´dan Başkan Gökhan´a Nezaket Ziyareti
Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Çanakkale´ye yaptığı gezi sırasında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
Açıklamaların Tümü Yalandır
Açıklamaların Tümü Yalandır
Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar suçlamalara sert cevap verdi
Atık Su Arıtma Tesisine Yunan Heyetinden İnceleme
Atık Su Arıtma Tesisine Yunan Heyetinden İnceleme
Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisini incelemek üzere Yunanistan´dan Çanakkale´ye gelen Chemitec ve Mesogeos şirketleri yetkilileri, Belediye Başkan Yardımcısı Handan Özyayla´yı ziyaret etti.
Mektebim Okulları İçin İmzalar Atıldı…
Mektebim Okulları İçin İmzalar Atıldı…
Çanakkale Belediyesi ile 1915 Özel Eğitim Hizmetleri Ltd Şti arasında Yeni İtfaiye Binası yanında bulunan alana Mektebim Okulları´nın yapımına yönelik sözleşme imzalandı.
Arslan Ve Öztürk´ten Gökhan´a Ziyaret…
Arslan Ve Öztürk´ten Gökhan´a Ziyaret…
Troia Kazı Başkanı Doç. Dr. Rüstem Arslan ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi Veysel Öztürk, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan´ı ziyaret etti.
Gökhan Barış Kordonunu İnceledi
Gökhan Barış Kordonunu İnceledi
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent gelinde yürüttüğü teknik inceleme gezilerine devam ediyor. Başkan Gökhan, teknik inceleme gezisi kapsamında 11 Temmuz 2017 Salı Günü Yeni Kordonda incelemede bulundu.
Başkan Gökhan “Adalet” İçin Yürüdü...
Başkan Gökhan “Adalet” İçin Yürüdü...
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Adalet Yürüyüşünün İstanbul´da Maltepe´de düzenlenen yürüyüşe katılarak yürüyüşe destek verdi.
Gökhan Misafirlerini Ağırladı
Gökhan Misafirlerini Ağırladı
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İlçe Minibüs Kooperatif Başkanları ve Türk Telekom Çanakkale Şube Müdürü Hacı Öztürk´ü makamında ağırladı.
Gökhan Oda Başkanlarıyla Buluştu
Gökhan Oda Başkanlarıyla Buluştu
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanları ile geleneksel olarak düzenlediği aylık değerlendirme toplantılarına devam ediyor.
Karasineklere Karşı Yürütülen Çalışmalar Devam Ediyor…
Karasineklere Karşı Yürütülen Çalışmalar Devam Ediyor…
Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaz aylarında artış gösteren karasineklere karşı yürüttüğü mücadeleye devam ediyor.
Çocuklar Yazarlar İle Buluşuyor
Çocuklar Yazarlar İle Buluşuyor
Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi, çocukları yazarlar ve farklı disiplinlerden sanatçılarla buluşturmaya devam ediyor. “Yazar ve Sanatçı Buluşmaları” başlığıyla yürütülen etkinliğin Mart ayı konuğu ressam Kadriye Güner Köylü oldu.
Kedi Köyü İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Kedi Köyü İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Kentimizde yaşayan can dostlar için proje ve faaliyetlerini sürdüren Çanakkale Belediyesi, Esenler Mahallesindeki “Kedi Köyü” Projesinin hazırlık çalışmalarına da tüm hızıyla devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7982
EURO
6.4267
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40