Turan´dan Avukatlara Mesaj

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 5 Nisan Avukatlar Günü, olması nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Anayasal güvence altına alınan savunma hakkının kullanılmasında, kamu vicdanının ve adaletin sağlanmasında avukatlar önemli bir görevi ifa etmektedir. Vatandaş ve devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından büyük bir sorumluluk taşımaktadır.

Adalet, toplumları ve toplumsal düzeni ayakta tutan yegane güçlerdendir. Hukukun tam anlamıyla üstünlüğü savunma temsilcileri olan avukatların varlığıyla daha değerli bir hale gelir. Aksi takdirde adil bir yargılamadan söz edilemez.

Meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak adaletin tecelli etmesi için yılmadan çaba gösteren avukatlarımızın milletimiz ve devletimiz nezdinde önemli bir yeri olduğunu görüyoruz. Avukatlarımıza gereken değerin verilmesi, hukuk sistemimizin güçlenmesi bakımından son derece önemlidir. Bu bilinçle avukatlarımızın çalışmalarını kolaylaştıracak birtakım haklara kavuşmaları önceliklerimizden oldu.

Bu düşüncelerle, bireyleri ve toplumları hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, hak ve özgürlüklerinin korunmasında ve kullanılmasında rol üstlenen tüm kıymetli avukatlarımızın Avukatlar Günü´nü kutluyor; meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.