Son Komite Toplandı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 2018 yılının son Komite Başkanları toplantısını 12 Aralık Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirdi.
Tarih: 13.12.2018 22:34:40

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Komite Başkanları toplantısında, 1 no´lu Meslek Komite Başkanı Serhat Soydan, 5 no´lu Meslek Komite Başkanı Emre Altındal, 7 no´lu Meslek Komite Başkanı Ersin Vural, 8 no´lu Meslek Komite Başkanı Ali Kürşat Kaan Şavlı, 9 no´lu Meslek Komite Başkanı Yasin Başaran, 10 no´lu Meslek Komite Başkanı Kadir Alaylı, 12 no´lu Meslek Komite Başkanı Mustafa Ak Uzkuç, 13 no´lu Meslek Komite Başkanı Mehmet Uz, 14 no´lu Meslek Komite Başkanı Sezer Güner, 15 no´lu Meslek Komite Başkanı İlhami Gezici, 17 no´lu Meslek Komite Başkanı Nazmiye Gök, 19 no´lu Meslek Komite Başkanı Özgür Ekşi, 21 no´lu Meslek Komite Başkanı Hüseyin Şen ve Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.

“YEREL SEÇİMLERDE PARTİ AYRIMI GÖZETMEKSİZİN ÇANAKKALE´DE TAŞ ÜZERİNE TAŞ KOYAN VE PROJE ÜRETEN HER BAŞKANIMIZA TAM DESTEK VERECEĞİZ”

Komite Başkanları toplantısının açılış konuşmasında 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerle ilgili bölgenin ortak sorunlarına ortak akıl ile çözümler üretilmesi amacıyla; Meslek Komitesi toplantılarının gündem maddelerine yerel seçimlerle ilgili taleplerin ve beklentilerin getirilmesini istediklerini belirten Başkan Semizoğlu; “Bir tek derdimiz var. Çanakkale´yi sosyal ve ekonomik açıdan el birliği ile nasıl büyütebiliriz? İlimizin rekabet gücünü nasıl arttırabiliriz? Bunun için 2019 yılında yapılacak yerel seçimleri büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Burada parti ayrımı gözetmeksizin tüm başkan adaylarına iletilmek üzere Çanakkale´mizin büyümesi ve Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla ortak bir deklarasyon hazırlıyoruz. Bu deklarasyonu tüm belediye başkan adaylarımıza anlatarak altına imzalarını almak ve yapılacak çalışmaların takipçisi olmak istiyoruz.” diyerek, Komite Başkanlarının konuyla ilgili talep ve önerilerini aldı. 

Komite Başkanları, inşaat sektöründe yaşanan sıkıntılar, Çanakkale´de bulunan batıkların turizme kazandırılması, İstanbul çıkışında Çanakkale tabelası olmaması, Çanakkale çarşı merkezine gelen turlardan yeterli ölçüde faydalanılamadığı ve çarşısının cazibe merkezi haline getirilmesi konularını gündeme getirerek öneri ve taleplerini Başkan Semizoğlu´na ilettiler.

“KOMİTELERİMİZDEN YÖNETİM KURULUMUZA İLETİLEN PROJE VE ÇALIŞMA ÖNERİLERİNİN ÇANAKKALEMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANCIMIZ TAM.”

Başkan Semizoğlu, Odanın 21 Meslek Komitesi bulunduğunu belirterek, Komitelerden son dönemde gelen proje ve önerilerin Çanakkale´nin her alanda rekabet gücünü arttıracak konular içerdiğini belirtti. Semizoğlu son olarak, 2019 yılında Odanın önemli projelere imza atacağını ifade ederek, toplantıya katılım sağlayarak katkı veren tüm Komite Başkanlarına teşekkür etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Komite Toplandı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇTSO´dan Turan´a Ziyaret
ÇTSO´dan Turan´a Ziyaret
ÇTSO Yönetim KuruluÇanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan´ı ziyaret etti.
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO Yönetim Kurulu TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz´ü ziyaret etti.
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, İsrail´in Gazze´de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteli hizmet ve üretimin kaliteli eğitim alan üyelerle gerçekleşeceği bilinci ile çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Biga Ticaret ve Sanayi Odası Girişimci Geliştirme Merkezi (GİGEM) bünyesinde organ üyelerine yönelik “İş´te Hitabet Eğitimi” düzenlendi.
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda 15 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen Meslek Komitesi seçimleri sonrasında, seçilerek göreve gelen 18 no´lu Meslek Komitesi temsilcileri, 1 Mayıs 2018 Salı günü Marina Restoran´da düzenlenen kahvaltılı toplantıda Meslek Grubu üyeleriyle bir araya geldi.
ÇTSO 1. Proje Pazarı Etkinliğine Katıldı
ÇTSO 1. Proje Pazarı Etkinliğine Katıldı
Çanakkale Valiliği himayelerinde ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 1. Proje Pazarı poster yarışması ve sergi açılışı Troya Park AVM´de Çanakkale´de faaliyet gösteren Kamu Kurüm ve Kuruluşları ile firmaların katılımlarıyla gerçekleşti.
Soydan Disiplin Kurulunda
Soydan Disiplin Kurulunda
19 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimlerle belirlenen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu üyeleri ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplanarak Başkanlarını seçtiler.
ÇTSO´dan Yeterlik Sınavı
ÇTSO´dan Yeterlik Sınavı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında inşaat sektörüne yönelik; Panel Kalıpçı, Betonarme Demirci, Duvarcı, Sıvacı, İnşaat Boyacısı, Ahşap Kalıpçı, Seramik Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi sınavları düzenledi.
Çtso Yönetiminden Üye İşyeri Açılış Ziyareti
Çtso Yönetiminden Üye İşyeri Açılış Ziyareti
ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Oda üyesi Mehmet Karanfil-Karanfil Ticaret´e ait Fashion Friends Hazır Giyim Mağazasının açılışına katıldı.
Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz
Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz
MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen “erken seçim kararına” yönelik yazılı bir açıklama yaptı.
ÇTSO´da Stratejik Seçim
ÇTSO´da Stratejik Seçim
8 Ekim 2017 tarihinde yapılacakken tüm Türkiye genelinde Oda ve Borsa seçimleri Bakanlar Kurulu Kararı ile 6 ay süre ertelenmişti. Aradan geçen 6 ay sonrasında bugün Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda seçimler yapıldı.
2 Adaya Operasyon
2 Adaya Operasyon
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında bugün gerçekleştirilen oda seçimlerinde 2 listenin yarıştığı 9 Nolu Komite sandığında karışık 3´ncü bir liste çıkarak 2 başkan adayı meclis dışı kaldı.
Doğan Yeniden Başkan
Doğan Yeniden Başkan
1500´ü aşan üyesiyle Güney Marmara´nın önemli tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi merkezi Biga´nın Ticaret ve Sanayi Odası´nda 2018-2022 döneminde görev alacak Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi 14 Nisan 2018 Cumartesi günü tamamlandı.
Yeni Girişimciler Yetişiyor
Yeni Girişimciler Yetişiyor
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini belirterek, “Bugün ülkemizde istihdamın ve girişimciliğin önemi gittikçe artıyor" dedi.
ÇTSO´da İhracat Eğitimi
ÇTSO´da İhracat Eğitimi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, Çanakkale ve Balıkesir´den 37 firmanın yer aldığı 17.UR-GE.016 kodlu “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” projesi kapsamında “İhracat Mevzuatı ve Operasyonel İhracat Bilgisi” eğitimleri 7 ve 8 Nisan 2018 tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.
ÇTSO Üyelerini Balkanlara Taşıyor
ÇTSO Üyelerini Balkanlara Taşıyor
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini Sofya´da gerçekleştirilen fuara götürdü.
UEDAŞ´tan köy okullarına 12nci kütüphane
UEDAŞ´tan köy okullarına 12nci kütüphane
UEDAŞ´tan Ezine Sarısöğüt köy okuluna kütüphane.
Aziz Yıldırım´dan Çanakkale çıkarması
Aziz Yıldırım´dan Çanakkale çıkarması
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bir dizi ziyaret ve açılış için Biga´ya geldi.
Çelik Kaynakçı Sınavı düzenledi
Çelik Kaynakçı Sınavı düzenledi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale İli genelinde düzenlediği Mesleki Yeterlilik sınavlarına Çelik Kaynakçı sınavları ile devam etti.
Türkiye´yi Senegal´de Temsil Etmekten Gururluyuz
Türkiye´yi Senegal´de Temsil Etmekten Gururluyuz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş adamlarının da yer aldığı bir heyetle Cezayir, Moritanya ve Senegal´e kapsayan resmi ziyareti kapsamında Miller Holding´in Senegal´deki yatırımının şantiyesini ziyaret etti.
“Otogar sorununun 15 yıla kadar çözülmesi zor görünüyor”
“Otogar sorununun 15 yıla kadar çözülmesi zor görünüyor”
ÇTSO Yönetim Kurulu 14 no´lu meslek grubu üyeleri ile bir araya geldi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2638
EURO
5.9377
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40