Medeniyetimiz Sorumluluk Yüklüyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği ve COPE ortaklığıyla gerçekleştirilen "Dezavantajlı Gruplar İçin Yeni Bir Diyalog" projesinin kapanış toplantısına katıldı.

STK´ların gerçek bir demokrasinin işlemesi için vazgeçilmez kurumlar olduğunu ifade eden Turan, ?Önemli bir dernek ve vakıf kültürüne sahibiz. Eğitimden sağlığa, çalışma hayatından yaşamın her alanına kadar sivil toplum kuruluşlarının aydınlatıcı, yol gösterici bir pusulası olmalı. ANİLDER, bu anlamlı projeye öncülük ederek önemli bir sorumluluğu yerine getirdi. Proje kapsamında, 64 dezavantajlı gencimizin, drama, akıl oyunları, değerler eğitimi ve PDR danışmanlık hizmeti ile önemli kazanımlar sağladı. Sevgi, Barış, Huzur, Birliktelik gibi toplumsal değerler üzerinden eğitim verilmesi kıymetli bir durum. Gelişen dünya düzeninde var olmak istiyorsak önce toplumsal birlikteliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz? dedi.

 

Turan sözlerini şöyle sürdürdü: ?Medeniyetimiz, sahip olduğumuz değerlerimiz üzerimize büyük sorumluluklar yüklüyor. Sivil toplum kuruluşlarının nicelik yönünden fazla olması demokrasimiz açısından olumlu. Ancak nicelikten öte nitelik ön planda olmalıdır. Vakıf, dernek, parti, sivil toplum gönül işidir. Samimiyetin yerini şahsi niyetler almamalı. STK´lar; birilerinin yükseleceği, siyasi olarak çıkış yapacağı, iş hayatında referans noktası olacağı yerler olmamalı. Bu duygularla dezavantajlı gençlerimiz için önemli kazanımlar sağlayan, farkındalık oluşturan bu anlamlı projede emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ederiz.?

 

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ve eşleri Kevser Turan, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Ankara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı programa katılanlar arasında yer aldı.