Kendi Çiftçinizi Terbiye Etmekten Vazgeçin
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TMO´ya Kamu İhale Kanunu´na tabi olmaksızın ithalat yetkisi verilmesini öngören yeni vergi paketi düzenlemesini Meclis Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada değerlendirirken “Kendi çiftçilerimizi ithalatla terbiye etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz” diye tepki gösterdi.
Tarih: 8.11.2019 23:09:59

Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, TMO´ya Kamu İhale Kanunu´na tabi olmaksızın ithalat yetkisi verilmesine yönelik kanun teklifinin, Sarayın tarıma bakışını gösterdiğini belirten Özgür Ceylan, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürünün söylemini ağır bir dille eleştirdi. Özgür Ceylan, TMO Genel Müdürü´nün "Regülasyon görevimiz kapsamında yurt dışı tedarik yapıyoruz; bunu, Türkiye´nin ihtiyacı olduğundan ziyade ticaret için yapıyoruz" şeklindeki sözlerine atıfta bulunarak, bu yıl içinde ithalat harçları sıfırlanarak ithal edilen tarım ürünlerinin, üreticiye verdiği zararları işaret etti.

Özgür Ceylan, 2019´da Cumhurbaşkanlığı kararıyla 100 bin ton kuru baklagil, 1 milyon ton buğday, 700 bin ton arpa, 700 bin ton mısır, 100 bin ton pirincin, harçları sıfırlanarak ithal edildiğini belirterek, “Benim çiftçim tarlasındaki ürünü ne yapacağını düşünürken yapılmıştı bu. 2002´den bu yana, çiftçimizin ekmekten vazgeçtiği tarım arazisi toplamı 4 milyon hektarı geçmiş, 2 Trakya büyüklüğünde alanda tarımdan vazgeçilmiştir” dedi.

Özgür Ceylan, Kamu İhale Kanunu´nda daha önce 193 değişiklik yapıldığını belirterek, “Sen, bununla dertlenmeyeceksin, Kamu İhale Kanunu´nda yeni istisnalar tanımlayacaksın. Bu nasıl iş? Kendi çiftçilerimizi ithalatla terbiye etmekten ne zaman vazgeçeceksiniz?” dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yürütme Kurulu Belirlendi
Yürütme Kurulu Belirlendi
Ak Parti İl Başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısıyla birlikte, yürütme kurulu belirlendi.
Şirkete Sözmü Verdiniz?
Şirkete Sözmü Verdiniz?
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Kirazlı Altın Madeni ile ilgili olarak kamuoyunda oluşan tepkinin ardından, şirket yetkilisinin, “Tekrar çalışmayı arzu ediyoruz, bunu şirketimizin taahhüdü olarak ilan ediyoruz” şeklindeki sözlerini hatırlatarak, “Bu şirkete bir söz mü verilmiştir? Şirket bu cesareti nereden bulmaktadır?” diye sordu.
Kırsal Kalkınmaya Yüzde 50 Hibe
Kırsal Kalkınmaya Yüzde 50 Hibe
Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Çanakkale´de 62 adet projeye %50 hibe sağlanacak.
İlk Aday Güneşhan
İlk Aday Güneşhan
Cumhuriyet Halk Partisinde İl Başkanlığı seçimleri öncesi ilk aday mevcut başkan İsmet Güneşhan oldu.
İlk Aday Güneşhan
İlk Aday Güneşhan
Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi öncesi ilk aday İsmet Güneşhan oldu.
Bir Kadına Yıllık 3 TL
Bir Kadına Yıllık 3 TL
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, partisinin Merkez İlçe Kongresinde partililere hitaben yaptığı konuşmada, iktidara gidilen yolda en büyük sorumluluğun kadınlarda ve gençlerde olduğunu ifade ederken, “Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü bütçesine bakıyoruz. Tüm bütçe kadınlar için harcansa dahi bir kadına yıllık ayrılan pay 3 TL. Her 7,5 dakikada, bir kadın şiddet görüyor. Gençlerin de yüzde 50´si yurtdışı planı yapıyor. CHP´yi iktidara kadınlar ve gençler taşıyacak. Buna inanıyorum” diye konuştu.
Turan´dan Sosyal Konutlar Müjdesi
Turan´dan Sosyal Konutlar Müjdesi
AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Sosyal konutlar projesiyle ilgili müjdeyi Yenice ilçesinde katıldığı Esnaf ve Sanatkarlar odası toplantısında verdi.
Turan´dan Deprem Bölgesine Yardım
Turan´dan Deprem Bölgesine Yardım
Elazığ ve Malatya´da meydana gelen deprem nedeniyle Lapseki Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasının irtibat noktasını ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili kampanyaya katkıda bulundu.
Lapseki´de Koltuk Ergin´in
Lapseki´de Koltuk Ergin´in
AK Parti Lapseki İlçe Başkanlığına Namık Ergin atandı.
Gelibolu Sürücü´ye Emanet
Gelibolu Sürücü´ye Emanet
AK Partide Gelibolu İlçe Başkanlığına Serhad Sürücü atandı.
Çan İlçe Başkanı Şahin
Çan İlçe Başkanı Şahin
AK Parti Çan İlçe Başkanlığına İl Genel Meclis Üyesi Ömer Şahin atandı.
İlçe Yatırımlarımızı İstişare Ediyoruz
İlçe Yatırımlarımızı İstişare Ediyoruz
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı yazılı açıklamayla, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Çanakkale´ye yapılacak yatırımları tüm kurumlarla istişare ettiklerini belirtti.
Komisyon Raporu Genel Kurulda
Komisyon Raporu Genel Kurulda
Hayvanlara uygulanan şiddet ve kötü muamele olaylarının incelenerek, bu olayların önlenmesi için alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu´nun hazırlamış olduğu rapor, Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne sunulmasından sonra 16 Ocak Perşembe günü TBMM Genel Kurulu´nda görüşmeleri tamamlandı.
Ömercioğlu CEMR´e Girdi
Ömercioğlu CEMR´e Girdi
AK Parti Çanakkale İl Genel Meclisi Üyesi Tülay Ömercioğlu, Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyine (CEMR) girdi.
Diğer Partilere Geçenler Şahsi Koltuk Peşinde
Diğer Partilere Geçenler Şahsi Koltuk Peşinde
AK Parti Küçükkuyu Belde Teşkilatının 7. olağan kongresi, Zeytin Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Erkek´den Gazetecilere Mesaj
Erkek´den Gazetecilere Mesaj
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Muharrem Erkek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.
İskenderoğlu´ndan 10 Ocak Mesajı
İskenderoğlu´ndan 10 Ocak Mesajı
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
İskenderoğlu´ndan Akif Mesajı
İskenderoğlu´ndan Akif Mesajı
AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, İstiklal Şairi Mehmet Âkif Ersoy´un vefatının 83. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı:
Game Of CHP
Game Of CHP
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bunların partisi bildiğiniz Game of CHP. Ne yaptıkları belli olmayan, kendi iç kavgaları kulisleri, dünya alem şaşkınlıkla izliyor" dedi.
Turan Başkanlar İle Buluştu
Turan Başkanlar İle Buluştu
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Partili belediye başkanları ile toplantı yaptı.
AK Partide Yıldız Şoku
AK Partide Yıldız Şoku
AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40