ÇTSO´dan Yeterlik Sınavı

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB MEYBEM işbirliğinde Motorlu Kara Taşıtları mesleki yeterlilik sınavları düzenledi.

2 -3 Mart 2020 tarihlerinde Peugeot Başaran Otomotiv´de gerçekleştirilen sınavlara 16 aday teorik ve performans sınavlarına tabi tutuldu.

? BELGE ZORUNLULUĞU KAPSAMINDAKİ MESLEK SAYISI 143´E ULAŞTI?

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik sınavları hakkında bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal; ?Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından Belge Zorunluluğu kapsamındaki meslek sayısı bugün itibariyle 143´e ulaşmıştır. Ağır Vasıta Tecrübe Sürücüsünden, Yüksek Gerilim Teçhizat Test Elamanına kadar geniş bir yelpazede yer alan mesleklerde çalışmak için artık Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale geldi. MYK tarafından yetkilendirilmiş firmalarla işbirliği yaparak Mesleki Yeterlilik sınavlarının Çanakkale´de düzenlemesini sağlıyoruz. Sınavların açılması için belirli sayıda başvuru olması gerekiyor. Odamızca sınav açılması talep edilen mesleklerle ilgili duyurular yapıyor ve sınav açılması için gerekli sayıları oluşturuyoruz. Mesleki Yeterlilik Belgesiyle ilgili bilgi almak veya başvuruda bulunmak isteyen adaylar Odamızın ilgili birimiyle irtibata geçebilir.? dedi.