ÇTSO´dan Turan´a Ziyaret
ÇTSO Yönetim KuruluÇanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan´ı ziyaret etti.
Tarih: 11.11.2018 11:07:53/ 53okunma / 0yorum

Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Y.Murat Aydoğdu, Meclis Başkan Yardımcıları Hayrettin Çetinkaya ve Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Özgür Ekşi, Akın Yalman, Deniz Tennioğlu ve Ersin Kahraman, Genel Sekreter Sema Sandal ve Yönetici Asistanı Selen Kılıç katıldı.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ziyarette öncelikle Sayın Bülent Turan´a İlimize yapılmasını sağladığı hizmetlerden, Çanakkale´de gerçekleştirilen büyük yatırımlardan dolayı teşekkür ederek :

 

“Sayın Vekilimiz bu kadar yoğunluğu arasında bizlere her zaman vakit ayırıyor ilettiğimiz her konuya çok hızlı dönüş yaparak bilgi veriyor.

 

Yeni öğrendiğimiz bir müjdesi de, başka bir şehirde yapılmak üzere protokolü bile imzalanmış olan Maden Meslek Anadolu Teknik Lisesi´nin protokolünü değiştirerek Lapseki´ye aldırmıştır.

 

Geçen hafta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum´un İlimizi ve Odamızı ziyareti sırasında pek çok müjdeyi yine Sayın Turan´ın desteği ile aldık ve bizzat şahit oldum.

 

Ezine Gıda İhtisas OSB, yine kendisinin süreci hızlandırması ve takibi ile İlimize kazandırılmıştır.

Üyelerimizden gelen şikayetler üzerine kamu kurumlarında bürokrasiden kaynaklı yaşanan sorunları da kendisine iletmiş idik. Bu durum tabi sadece İlimizde değil tüm Türkiye´de kanayan bir yara. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kamu hizmetlerinde bürokrasinin azaltılmasına ilişkin 12 Ekim tarihli Resmi Gazetede bir Genelge yayınladı. Bürokrasideki sıkıntı ve bizlere verdiği zarar, kendisini böyle bir Genelge yayınlamaya mecbur bırakacak kadar büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanımız kamu hizmetlerinde sorun çözen, çözüm üreten, sonuç ve vatandaş odaklı devlet anlayışı ile bürokrasinin azaltılmasının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin öncelikli hedeflerinden olduğunu ve Milletimize hizmetlerin süratli ve en iyi şekilde sunulmasını, devlet ve millet bütünleşmesini zedeleyen davranışlardan kaçınılması gerektiğini

vurguluyor. Tüm başvurularda, talebin sonuçlandırılması başka bir idari makamın görev alanında kalsa dahi başvuruların anında incelenerek takip edilmesini, talebin ilk başvuru yerinde neticelendirilmesini ve başvuru sahibine yapılan işlemler hakkında gecikmeksizin nihai ve kesin bilgi verilmesi talimatında bulunuyor. Bu konudaki desteğinden dolayı da Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum. Ben de bu ay Meclis konuşmamda üyelerimizin işine sekte vuran, keyfi davranan bürokratları açıklayacağımı belirttim.

İş dünyasını üzen diğer kurumlar da bankalar. Güneşli havada şemsiye dağıtan bankalarımız ne yazık ki ekonomik bir daralma yaşandığında keyfi uygulamalar ile işleri daha da zorlaştırmaktadır.

 

Yabancılara konut satışı ile ilgili de Sayın Vekilimiz ile uzun süredir görüşüyoruz. Ancak siyasi polemik yapılmaya müsait bir konu olduğundan öncelikle muhalefet parti milletvekillerimizin önermesi halinde talebimiz doğrultusunda yardımcı olacağının sözünü aldık.” dedi.

Çanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan da Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nın hızlı iletişim kurduğu ve çalışmalarını yakından takip ettiği bir kurum olduğunu belirterek ” İş dünyasının her mesajı bizim için çok kıymetlidir. Yeter ki samimi olsun, teşekkürleriniz kadar eleştirileriniz, şikayetleriniz de bizim için önemlidir, değerlidir. Siz gelin , biz gelelim. Bizler hizmet için varız. Çanakkale için bir şey istendiğinde nasıl yapmayalım diye değil nasıl yapalım hatta en hızlı nasıl yaparız diye düşünüyoruz. Çanakkale´nin ulaşılır olması için çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sırasında yerel dinamiklerle işbirliğini önemsiyoruz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamız ile de işbirliğimiz bu anlamda benim için çok önemlidir. Ezine Gıda İhtisas OSB, Troya Yılı gibi çalışmalarımızın ilk adımlarını hep birlikte attık. İnşallah yeni projelerde de hep birlikte çalışacağız. Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. ” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇTSO Turan Ziyaret
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO Yönetim Kurulu TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz´ü ziyaret etti.
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, İsrail´in Gazze´de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteli hizmet ve üretimin kaliteli eğitim alan üyelerle gerçekleşeceği bilinci ile çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Biga Ticaret ve Sanayi Odası Girişimci Geliştirme Merkezi (GİGEM) bünyesinde organ üyelerine yönelik “İş´te Hitabet Eğitimi” düzenlendi.
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda 15 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen Meslek Komitesi seçimleri sonrasında, seçilerek göreve gelen 18 no´lu Meslek Komitesi temsilcileri, 1 Mayıs 2018 Salı günü Marina Restoran´da düzenlenen kahvaltılı toplantıda Meslek Grubu üyeleriyle bir araya geldi.
ÇTSO 1. Proje Pazarı Etkinliğine Katıldı
ÇTSO 1. Proje Pazarı Etkinliğine Katıldı
Çanakkale Valiliği himayelerinde ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen 1. Proje Pazarı poster yarışması ve sergi açılışı Troya Park AVM´de Çanakkale´de faaliyet gösteren Kamu Kurüm ve Kuruluşları ile firmaların katılımlarıyla gerçekleşti.
Soydan Disiplin Kurulunda
Soydan Disiplin Kurulunda
19 Nisan 2018 tarihinde yapılan seçimlerle belirlenen Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu üyeleri ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplanarak Başkanlarını seçtiler.
ÇTSO´dan Yeterlik Sınavı
ÇTSO´dan Yeterlik Sınavı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında inşaat sektörüne yönelik; Panel Kalıpçı, Betonarme Demirci, Duvarcı, Sıvacı, İnşaat Boyacısı, Ahşap Kalıpçı, Seramik Karo Kaplamacı ve İnşaat İşçisi sınavları düzenledi.
Çtso Yönetiminden Üye İşyeri Açılış Ziyareti
Çtso Yönetiminden Üye İşyeri Açılış Ziyareti
ÇTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Oda üyesi Mehmet Karanfil-Karanfil Ticaret´e ait Fashion Friends Hazır Giyim Mağazasının açılışına katıldı.
Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz
Erken Seçim Kararını Olumlu Karşılıyoruz
MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen “erken seçim kararına” yönelik yazılı bir açıklama yaptı.
ÇTSO´da Stratejik Seçim
ÇTSO´da Stratejik Seçim
8 Ekim 2017 tarihinde yapılacakken tüm Türkiye genelinde Oda ve Borsa seçimleri Bakanlar Kurulu Kararı ile 6 ay süre ertelenmişti. Aradan geçen 6 ay sonrasında bugün Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda seçimler yapıldı.
2 Adaya Operasyon
2 Adaya Operasyon
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında bugün gerçekleştirilen oda seçimlerinde 2 listenin yarıştığı 9 Nolu Komite sandığında karışık 3´ncü bir liste çıkarak 2 başkan adayı meclis dışı kaldı.
Doğan Yeniden Başkan
Doğan Yeniden Başkan
1500´ü aşan üyesiyle Güney Marmara´nın önemli tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi merkezi Biga´nın Ticaret ve Sanayi Odası´nda 2018-2022 döneminde görev alacak Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi 14 Nisan 2018 Cumartesi günü tamamlandı.
Yeni Girişimciler Yetişiyor
Yeni Girişimciler Yetişiyor
Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini belirterek, “Bugün ülkemizde istihdamın ve girişimciliğin önemi gittikçe artıyor" dedi.
ÇTSO´da İhracat Eğitimi
ÇTSO´da İhracat Eğitimi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde yürütülen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, Çanakkale ve Balıkesir´den 37 firmanın yer aldığı 17.UR-GE.016 kodlu “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” projesi kapsamında “İhracat Mevzuatı ve Operasyonel İhracat Bilgisi” eğitimleri 7 ve 8 Nisan 2018 tarihlerinde ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.
ÇTSO Üyelerini Balkanlara Taşıyor
ÇTSO Üyelerini Balkanlara Taşıyor
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini Sofya´da gerçekleştirilen fuara götürdü.
UEDAŞ´tan köy okullarına 12nci kütüphane
UEDAŞ´tan köy okullarına 12nci kütüphane
UEDAŞ´tan Ezine Sarısöğüt köy okuluna kütüphane.
Aziz Yıldırım´dan Çanakkale çıkarması
Aziz Yıldırım´dan Çanakkale çıkarması
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, bir dizi ziyaret ve açılış için Biga´ya geldi.
Çelik Kaynakçı Sınavı düzenledi
Çelik Kaynakçı Sınavı düzenledi
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale İli genelinde düzenlediği Mesleki Yeterlilik sınavlarına Çelik Kaynakçı sınavları ile devam etti.
Türkiye´yi Senegal´de Temsil Etmekten Gururluyuz
Türkiye´yi Senegal´de Temsil Etmekten Gururluyuz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş adamlarının da yer aldığı bir heyetle Cezayir, Moritanya ve Senegal´e kapsayan resmi ziyareti kapsamında Miller Holding´in Senegal´deki yatırımının şantiyesini ziyaret etti.
“Otogar sorununun 15 yıla kadar çözülmesi zor görünüyor”
“Otogar sorununun 15 yıla kadar çözülmesi zor görünüyor”
ÇTSO Yönetim Kurulu 14 no´lu meslek grubu üyeleri ile bir araya geldi
13 Nolu Komite Toplandı
13 Nolu Komite Toplandı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak dayanıklı tüketim mallarının toptan ve perakende satışı, iklimlendirme sistemleri, bilişim, elektronik eşya ve GSM sektörlerinde faaliyet gösteren 13 no´lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde bir araya geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3257
EURO
6.0572
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40