Çanakkale Heyeti Diyarbakır´da
Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı ve KOSGEB´in değerli destekleri ile TÜYAP Fuarcılık A.Ş. tarafından 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşen Diyarbakır Gurme 2019 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı´nın açılışı bugün gerçekleşti.
Tarih: 16.11.2019 11:32:48

TÜYAP Diyarbakır´da gerçekleşen fuarın açılışı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Tarım Eski Bakanı ve Diyarbakır Ak Parti Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, DTSO Başkanı Mehmet Kaya,TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil tarafından gerçekleştirildi.

Açılış törenine ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Malatya Valisi Aydın Baruş, Dr. Ender Saraç, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Oda ve Borsa Başkanları ve temsilcileri, Çanakkale Heyetimizden Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Şahin, Borsa Başkanı S.Kaya Üzen, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Güç, Çanakkale Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Cahit Toprakkarıştıran, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Meclis Başkanı Yücel Çayıroğlu, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ferhan Savran, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak ve Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis üyeleri katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarın onur konuğu Malatya olarak yer almakta ve fuar boyunca Malatya´ya ait yöresel yemekler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Fuarda ayrıca Aydın, Van, Osmaniye, Mersin Sivas, Kastamonu, Trabzon, Hatay, Kayseri´nin aralarında olduğu 45 ilin mutfakları sergileniyor

2020 YILINDA ONUR KONUĞU İL ÇANAKKALE

Fuar ile ilgili değerlendirme yapan Borsa Başkanı Kaya Üzen; “Türkiye´nin yöresel ürün tanıtımını amaçlayan fuarlarımız, ürünlerimizin varlığını koruyup, geliştirmek ve yöresel ürün üreticilerinin gelişmelerine yardımcı olmayı amaçlamak adına son derece önemlidir.

Yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış Diyarbakır´da bu yıl 2.kez düzenlenmekte olan Diyarbakır Gurme 2019 Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı da yöresel zenginliklerimizi bir araya getirmiş başarılı bir fuar. Her geçen gün de daha da büyüyeceği kanaatindeyim.

Ayrıca 2020 yılında gerçekleşecek Diyarbakır Gurme Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarında, İlimizi onur konuğu İl olarak seçerek bizleri şereflendirdiler. Önümüzdeki yıl gerçekleşecek fuarda tüm yöresel lezzetlerimiz ve markalarımızla İlimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Başkan Üzen ayrıca, Ticaret Borsası olarak İlimiz ve markalarımıza katkı sağlayacak her fuarın, organizasyonun içinde yer aldık, destek verdik, bundan sonra da bu desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Fuarda emeği geçen, destekleyen tüm kurum kuruluşların ellerine emeğine sağlık” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çanakkale Heyeti Diyarbakır
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Engin Şeref Üyesi
Engin Şeref Üyesi
ÇTSO Yönetimi Bülend Engin´i Şeref Üyesi Seçti.
ÇTSO Denetimden Geçti
ÇTSO Denetimden Geçti
TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi kapsamında, bağımsız denetim kuruluşu Türk Loydu Vakfı İktisadi İşletmesi Denetçisi Ali Güneş tarafından Odada gerçekleştirilen denetim çalışması tamamlandı.
ÇTSO ÇOMÜ Arasında İşbirliği
ÇTSO ÇOMÜ Arasında İşbirliği
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında bölgenin Kamu-Sanayi ve Üniversite işbirliklerinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.
ÇTB´nin Konuğu Semizoğlu
ÇTB´nin Konuğu Semizoğlu
ÇTB Olağan Ekim Meclis Toplantısı, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz Başkanlığında, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinin katılımı ile Borsa Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
ÇTSO´dan Yeni Protokol
ÇTSO´dan Yeni Protokol
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Kolen Elektrik Toptan Satış İth. İhr. A.Ş arasında Odamız üyelerine yönelik avantajlı elektrik kullanımına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.
ÇTSO´dan Yeni Anlaşma
ÇTSO´dan Yeni Anlaşma
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ile Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. arasında üyelerinin ticari faaliyetlerini geliştirmek ve kolaylık sağlamak üzere işbirliği protokolü imzalandı.
Biga TSO´dan Yeni Anlaşma
Biga TSO´dan Yeni Anlaşma
Biga Ticaret ve Sanayi Odası yeni bir anlaşmaya imza attı.
Şahinöz ÇASİAD Üyeleri İle Buluştu
Şahinöz ÇASİAD Üyeleri İle Buluştu
Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD), Türkiye´nin en önemli ekonomistlerinden ABD Merkez Bankası FED eski Araştırma Direktörü, Dünya Gazetesi Yazarı Erkin Şahinöz´ü Çanakkale İş Dünyası buluşturdu.
Akreditasyon Çalıştayı Yapıldı
Akreditasyon Çalıştayı Yapıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu´nun teşrifleri ile Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya´nın ev sahipliğinde Diyarbakır´da 17-19 Ekim 2019 tarihlerinde TOBB Akreditasyon Çalıştayı düzenlendi.
Belerus Başkonsolosundan ÇASİAD´a Ziyaret
Belerus Başkonsolosundan ÇASİAD´a Ziyaret
Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksei Shved ÇASİAD´ı ziyaret etti.
Kale Grubuna Yeni Ödül
Kale Grubuna Yeni Ödül
Türkiye´nin fabrika bacalarından çıkan su buharı ile ısıtılan ilk sera yatırımı Mavruz Tarım, “Sürdürülebilir İş Ödülleri” “Atık Yönetimi” kategorisinde ödül aldı.
Konsolostan ÇTSO´ya Ziyaret
Konsolostan ÇTSO´ya Ziyaret
Belarus İstanbul Başkonsolosu Sayın Aleksi Shved, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, karşılıklı işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Ticari Direktörden ÇTSO´ya Ziyaret
Ticari Direktörden ÇTSO´ya Ziyaret
Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu Ekonomik ve Ticari İlişkiler Ofisi Direktörü Apostolos Digbassanis Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, karşılıklı işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Konsorsüyum Temsilcileri ÇTSO´da Buluştu
Konsorsüyum Temsilcileri ÇTSO´da Buluştu
İşletmelerin ve KOBİ´lerin Rekabet Edebilirliği (Competitiveness of Enterprises and SMEs - COSME) Programı´nın Batı Marmara (EEN WEST-MAR) Konsorsiyum temsilcileri Çanakkale´de gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi.
ÇTSO´dan Seferberlik
ÇTSO´dan Seferberlik
ÇTSO 2019 İstihdam seferberliği toplantılarına devam ediyor.
Son Komite Toplandı
Son Komite Toplandı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, 2018 yılının son Komite Başkanları toplantısını 12 Aralık Çarşamba günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirdi.
ÇTSO´dan Turan´a Ziyaret
ÇTSO´dan Turan´a Ziyaret
ÇTSO Yönetim KuruluÇanakkale Milletvekili ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan´ı ziyaret etti.
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO´dan Saraçöz´e Ziyaret
ÇTSO Yönetim Kurulu TOBB Genel Sekreteri Mustafa Saraçöz´ü ziyaret etti.
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
MÜSİAD´dan Gazze Tepkisi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çanakkale Şube Başkanı Ali Osman Yıldız, İsrail´in Gazze´de sivil halka dönük gerçekleştirdiği katliama ilişkin yazılı bir açıklama yaptı
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga TSO Üyelerine Hitabet Eğitimi
Biga Ticaret ve Sanayi Odası, kaliteli hizmet ve üretimin kaliteli eğitim alan üyelerle gerçekleşeceği bilinci ile çalışmalarına devam ediyor. Bu doğrultuda Biga Ticaret ve Sanayi Odası Girişimci Geliştirme Merkezi (GİGEM) bünyesinde organ üyelerine yönelik “İş´te Hitabet Eğitimi” düzenlendi.
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Yeni Komite Temsilcileri Birarada
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası´nda 15 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen Meslek Komitesi seçimleri sonrasında, seçilerek göreve gelen 18 no´lu Meslek Komitesi temsilcileri, 1 Mayıs 2018 Salı günü Marina Restoran´da düzenlenen kahvaltılı toplantıda Meslek Grubu üyeleriyle bir araya geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7987
EURO
6.4218
Çanakkale için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:43 08:28 13:27 15:50 18:08 19:40